TOTTOLET System Higieny

Na naszą codzienność składa się wiele godzin spędzonych w miejscach publicznych – w pracy, w kawiarni, barze, galeri handlowej, szpitalu, na lotnisku… W rezultacie zmuszeni jesteśmy do korzystania z publicznych toalet.

Niestety właśnie w tych miejscach, w tłocznych toaletach, często spotykamy się z poważnymi niedopatrzeniami w kwestiach higieny. Pomimo stosowania wielu środków czystości, czy papierowych nakryć na deski sedesowe, problem wciąż powraca, a rezultaty są niesatysfakcjonujące. Ponadto, nawet jeśli miejsce wydaje się czyste, większość z nas dalej unika kontaktu z deską sedesową, otaczając ją wieloma warstwami papieru toaletowego lub stosując inne, mało komfortowe metody…

Tottolet przedstawia proste i praktyczne rozwiązanie, oferując nową, w 100% higieniczną deskę sedesową, wolną od bakterii i wirusów, z każdym przewinięciem, jednorazowego użytku.

Global Tottolet

Przez lata konstruowaliśmy maszyny dla sektoru budowlanego i rolniczego. W 2000 roku zaczęliśmy również tworzyć i rozwijać innowacyjne produkty dla turystyki i przemysłu. Zauważyliśmy, że w wielu krajach, na całym świecie, występuje ten sam problem – brak podstawowych warunków higieny w toalecie. Nasza firma poczyniła znaczne wysiłki w celu opracowania higienicznego systemu wymiennych nakryć sedesowych, które otaczają deskę sedesową plastikową folią, z każdym naciśnięciem guzika, w sprytny, łatwy i czysty sposób.

Tottolet Polska

Tottolet Sp. z o. o. posiada wyłączne prawo do dystrybucji i sprzedaży produktów Tottolet na terenie Polski. Pracujemy po to, aby standard higieny w publicznych toaletach był wyższy, w najlepszej dostępnej cenie, z poziomem obsługi klienta, której Polska jeszcze nie zna.

Po naciśnięciu guzika, deskę sedesową przykryje nowe, cienkie, higieniczne, w 100% antybakteryjne nakrycie sedesowe, a ty będziesz pierwszą osobą,
która z niego skorzysta.

Wbudowany w środku chip, po naciśnięciu guzika blokuje system na ponad 20 sekund, tym samym powstrzymując przed niepotrzebnym zużyciem.

Odpowiedni dla każdego rodzaju toalet. Prosty w instalacji i łatwy w obsłudze.

Papierowe nakrycia sedesowe nie rozpuszczają się w wodzie wystarczająco szybko, blokując przepływ kanalizacji. Podobnie jak ogromne ilości papieru toaletowego, często używanego jako zastępstwo dla nakrycia deski sedesowej, które potrafią spowodować poważne szkody w systemie kanalizacji nawet w najnowocześniejszych budynkach. Nakrycia sedesowe Tottolet to jakość, wydajność i bezpieczeństwo sterylnego użycia.

 • Firmy
 • Miejsca publiczne
 • Biura
 • Szpitale
 • Restauracje
 • Galerie handlowe
 • Lotniska
 • Stacje benzynowe
 • Siłownie
 • Salony piękności i salony fryzjerskie
 • Szkoły
 • Hotele i pensjonaty
 • Każda inna toaleta używana przez więcej niż jedną osobę.
 • W każdym innym miejscu, gdzie higiena, wysoki poziom usług i wydajność mają znaczenie.

Niskie koszty

Nakrycia Tottolet ograniczają koszty zużywanych środków czystości, papieru toaletowego i ludzkiej pracy. Gdyby porównąć jedynie koszt zużywanego papieru toaletowego, często nie ze swoim oryginalnym przeznaczeniem, koszt nakryć sedesowych jest niższy.

Wydajność systemu

Korzystając z toalet w miejscach publicznych, zużywamy średnio 800 kg papieru toaletowego rocznie. Ta właśnie ilość, wędruje do systemu kanalizacji często blokując przepływ kanalizacyjny i powodując zniszczenia. System Tottolet znacząco ogranicza ilość zużywanego papieru toaletowego, tym samym pozwalając ograniczyć opłaty związane z usuwaniem zatorów, kosztem napraw i przyspieszoną eksploatacją systemu rur.

Zwiększona efektywość sprzątania

Ekipa sprzątająca będzie potrzebowała znacznie mniej czasu aby uprzątnąć, wysterylizować i utrzymać czyste i przyjemne środowisko toalet, dzięki czemu będzie w stanie szybciej i swobodniej zająć się innymi, wyznaczonymi jej zadaniami w miejscu pracy.


Produkty

• Higieniczne nakrycia sedesowe model 1600 zasilany na akumulator
System wymiennych nakryć sedesowych wyposażony jest w 6V litową baterię, która generuje wysuwanie nowych, sterylnych nakryć sedesowych w zaledwie 4 sekundy. Bez zbędnego okablowania w toalecie. Jedno ładowanie baterii wystarcza na 4-6 miesięcy pracy (tj. 2500-3000 użyć), i trwa tylko 6 godzin.


• Higieniczne nakrycia sedesowe model 1611 elektryczny
Szczególnie polecany dla toalet z dużą ilością odwiedzających osób, a także dla nowoczesnych toalet z bezpiecznym, dostępnym źródłem energii elektrycznej. Przycisk operacyjny w urządzeniu może być zastąpiony czujnikiem bezdotykowym.

Informacje prawne

 • Zamówienia
  Higiena jest dla nas niezwykle ważna, dlatego realizujemy zamówienia maksymalnie do 24 h od złożenia zamówienia.

 • Polityka zwrotu
  Nie chcesz dalej korzystać z naszych produktów? Nie ma problemu! Możesz zrezygnować z naszych usług w dowolnym momencie. Tottolet refunduje koszt niezużytych nakryć sedesowych pozostających w posiadaniu klienta, np: jeśli zamówiłeś u nas pakiet 30 sztuk nakryć sedesowych, a zużyłeś 4 i nie jesteś zadowolony, odkupimy od Ciebie niezużyte rolki, dokładnie po takiej samej cenie po której je od nas kupiłeś.

 • Gwarancja
  Nie martw się o użytkowanie naszych produktów. Zapewniamy kompleksowe ubezpieczenie produktu, klient nie zostanie obciążony kosztami części zamiennych przez cały okres obowiązywania umowy, w tym zewnętrznych części plastikowych, które mogą ulec szybszemu zniszczeniu lub kradzieży. Twoja odpowiedzialność ogranicza się do udziału własnego, do maksymalnej kwoty 200 zł, tylko w dwóch przypadkach:
  - kradzieży całej deski Tottolet,
  - zniszczenia deski środkami chemicznymi i/ lub kwasami, stosowanymi niezgodnie z instrukcją obsługi.
  Wszystkie inne szkody, w tym: szkody mechaniczne, pęknięcia plastiku czy wandalizm, bierzemy na siebie.

 • Nie pobieramy miesięcznych opłat związanych z serwisem

 • Nie pobieramy opłat za dostawę i instalację produktu.

FAQ


Charakterystyka

Automatyczny system czystości toalet: jak to działa?

Po naciśnięciu guzika, system pokryje deskę sedesową nowym, cienkim, higienicznym, i w 100% antybakteryjnym nakryciem. I gotowe, można skorzystać z toalety. System czystości toalet Tottolet działa przez zasilanie elektryczne lub/i na baterię. Ostrze umieszczone w środku odcina zużyty materiał zapobiegając jego ponownemu użyciu. Po naciśnięciu guzika, system blokuje się na ponad 20 sekund, nawet jeśli przycisk zostanie kilkakrotnie wciśnięty, nakrycie nie wysunie się, co zapobiega niepotrzebnemu zużyciu.

Bezdotykowy czujnik w automatycznym systemie czystości toalet: jak to działa?

Czujnik reaguje na ruch i jest podłączony do sedesu. Wystarczy nieznacznie zamachać ręką przed czujnikiem, a system pokryje deskę sedesową nowym, cienkim, higienicznym, i w 100% antybakteryjnym nakryciem. I gotowe, można skorzystać z toalety.

Z jakiej odległości czujnik wykrywa ruch?

Czujnik Tottolet wykrywa ruch w odległości 5-10 cm.

Charakterystyka rolek Tottolet:

W jednej rolce znajduje się mniej więcej 100 higienicznych, komfortowych nakryć sedesowych, zrobionych z wysokiej jakości nylonu o dużej gęstości.

Czy system Tottolet ma gwarancję?

Tak! Zapewniamy kompleksowe ubezpieczenie dla naszych produktów. Klient nie zostanie obciążony kosztami części zamiennych przez cały okres obowiązywania umowy, w tym zewnętrznych plastikowych części, które szybciej mogą ulec zniszczeniu. Jednak w przypadku umyślnego uszkodzenia produktu, ubezpieczenie nie pokrywa kosztów naprawy. Ponadto, ubezpieczenie nie będzie miało zastosowania w przypadku uszkodzenia spowodowanego używaniem substancji chemicznych i kwasów oraz w przypadku kradzieży całej deski Tottolet. W wyżej wymienionych przypadkach, ubezpieczyciel nie pokrywa udziału własnego, pokrywa ją użytkownik, odpowiedzialność użytkownika za dokonane szkody ogranicza się do kwoty 200 zł.

Moja toaleta była zrobiona na zamówienie. Czy Tottolet jest dla mnie?

Tak! System Tottolet jest odpowiedni dla 99% rodzai toalet na całym świecie.

Zatrudniamy ekipę sprzątającą by dbała o czystość toalet. Dlaczego inwestować w Tottolet?

Ekipa sprzątająca będzie potrzebowała znacznie mniej czasu aby uprzątnąć, wysterylizować i utrzymać czyste i przyjemne środowisko toalet, dzięki czemu będzie w stanie szybciej i swobodniej zająć się innymi wyznaczonymi jej celami.

Czy wymiana rolek/zwojów jest skomplikowana?

Nie! Wymiana rolek jest bardzo prosta i zajmuje jedyne 40 sekund.

Gdzie dostępne są produkty Tottolet?

Prosimy o kontakt z naszym centrum obsługi pod numerem telefonu: +48 22 122 88 44


Informacje techniczne

Z czego zrobiona jest rolka Tottolet?

Rolka zrobiona jest z tworzywa ABS.

Z czego zrobione są metalowe części systemu Tottolet?

Ze stali nierdzewnej.

Czy możliwe jest, że nakrycie spadnie podczas używania?

Nie! Nakrycie nie może ześlizgnąć się z deski ponieważ pokrywa ją w całości. Jeśli jednak rolka nie jest zainstalowana poprawnie, coś takiego może się zdarzyć. W tym wypadku sugerujemy przeinstalowanie rolki, a w przyszłości dokładne sprawdzenie czy rolka znajduje się na swoim miejscu.

Jaka ilość prądu potrzebna jest do działania systemu Tottolet ładowanego elektrycznie?

Wymagana ilość to 12V prądu stałego. W komplecie z deską dołączamy transformator 12V/230V.

Kiedy zainstalowane wewnątrz systemu ostrze wymaga wymiany?

Ostrze zaczyna się tępić po 3000 uderzeń.


Konserwacja

CJak zainstalować nową rolkę Tottolet?

Zużytą rolkę wyrzucamy do śmieci. Plastik po prawej stronie, pozostałość po zużytej rolce, przekładamy na lewą stronę. W prawy otwór wkładamy nową rolkę Tottolet, okrywamy deskę sedesową nakryciem aż całkowicie przykryje deskę.

Co może się stać gdy zainstalowałem nową rolkę Tottolet na mokrej desce sedesowej?

Jeśli deska sedesowa jest mokra system może nie działać poprawnie. Nowe rolki powinny być instalowane na czystej nawierzchni.

Czy to możliwe aby mocz przeniknął do systemu Tottolet?

Jest to bardzo rzadkie, jeśli jednak się zdarzy, powinno się usunąć górną pokrywę i wyczyścić wnętrze.

Jakie są zalecane środki czystości przy systemie Tottolet?

Detergenty, które są przeznaczone do plastiku ABS, lub te na bazie Lizolu oraz/lub/i detergenty, które nie zawierają amoniaku.

Czy mogę czyścić sedes z zainstalowanym systemem Tottolet z użyciem dużej ilości wody?

Nie jest to wskazane.


Rozwiązywanie problemów

Co powinienem zrobić gdy pojawi się problem techniczny?

Prosimy o kontakt z naszym biurem serwisowym: +48 22 122 88 44, gdzie z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa pytania, udzielimy pomocy, a jeśli wystąpi taka potrzeba, wyślemy na miejsce któregoś z naszych serwisantów.

Czy system Tottolet można uruchomić bez górnej nawierzchni pokrywy?

Nie! Górna nawierzchnia, jak i zawiasy zamykające pozwalają wytworzyć ciśnienie powietrzne, które aktywuje jednostkę.

Nakrycie sedesowe otacza deskę więcej niż jeden raz. Co mogę zrobić?

Ten problem może się pojawić jedynie w przypadku, gdy nawierzchnia górna lub rolka Tottolet nie została poprawnie zainstalowana. W tym wypadku, powinno się sprawdzić czy oba elementy zostały prawidłowo zainstalowane, jeśli jednak problem się powtarza, prosimy o kontakt z naszym biurem serwisowym.

Praca

Nasza firma poszukuje :
 • Dyrektorów regionalnych
 • Przedstawicieli handlowych
 • Serwisantów z doświadczeniem w pracy z klientem
 • Wykwalifikowanych elektryków
 • Pracowników Call - Center


Kontakt

Nasze centrum serwisowe oraz centrum obsługi klienta, są do Państwa dyspozycji 24h/7 dni w tygodniu.


Agnieszka Krzyżanowska – Chief Operating Officer


Kontakt

Kontakt telefoniczny